« vissza a hírekhez
cikk-kép

Karate1 Premier League Almere

Írta: Tadissi Yves Martial - 2014.03.11 11:07-kor

Tadissi Yves Martial bronzérmet szerzett a hollandiai Almerében, a március 8-9-én megrendezett Karate1 Premier League versenysorozat hollandiai állomásán.

A versenyre összességében 55 országból 729 nevezés érkezett. A 67 kg-os súlycsoportban 76 versenyző célozta meg a dobogós helyezést, így a 64-es tábláról indulva Martial a selejtezők során 4 mérkőzést megnyerve jutott be a legjobb 4 közé. Ez után következett az elődöntő, ahol az osztrák Pokorny-tól kapott ki 2:5 arányban. A harmadik helyezésért a szintén magyar válogatott Szilva Norbert felett sikerült 8:0 arányban technikai győzelmet aratnia, és ezzel megszereznie pályafutása második Premier League érmét.

Martial mérkőzései a következőképpen alakultak:
1. mérkőzés: Tadissi - Erlenwein (AUT) 8:0
2. mérkőzés: Tadissi - Kandyba (UKR) 1:1 - bírói döntés 5:0
3. mérkőzés: Tadissi - Giegler (GER) 7:0 (Felnőtt VB 5. helyezett versenyző)
4. mérkőzés: Tadissi - Alotaibi (KSA - Szaúd Arábia) 4:4 - bírói döntés 3:2
5. mérkőzés (elődöntő): Tadissi - Pokorny (AUT) 2:5 (Egyetemi EB 2. helyezett,
Felnőtt B/VB 5. helyezett versenyző)
6. mérkőzés (bronzmeccs): Tadissi - Szilva (HUN) 8:0

A 23 fős magyar csapatból egyedül Martialnak sikerült érmet szereznie a felnőtt 67 kg-os kategóriában, így az elért bronzérmemmel összesítésben Magyarország a 21. helyen végzett az éremtáblázaton.